DUCHOWNY SPOWODOWAŁ WYPADEK, UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA I NIE UDZIELIŁ POMOCY OFIERZE

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 28 lutego 2021r. około godziny 18.00 w miejscowości Dudy Puszczańskiej, gm. Łyse.

Ofiarą wypadku jest małoletnia Magdalena S. Na skutek uderzenia przez kierowcę samochodu marki Honda, doznała ona obrażeń ciała w postaci w szeregu krwiaków głowy, w tym krwiaka podtwardówkowego prawostronnego przy płacie czołowym, skroniowym i ciemieniowym z uciskiem na struktury mózgowia oraz krwiaka okolicy ciemieniowej po stronie lewej. Nadto doznała innych obrażeń usytuowanych głównie na nogach i plecach w postaci licznych krwiaków i otarć. Zdaniem biegłych obrażenia ciała pokrzywdzonej stanowią chorobę realnie zagrażającą życiu. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiają ofiarę samą i nie udzielając jej pomocy.

W toku podjętych czynności ustalono, iż sprawcą wypadku jest ksiądz parafii rzymskokatolickiej w miejscowości K. – Mirosław T. W dniu 11 marca 2021r. Mirosław T. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce. Przedstawiono mu dwa zarzuty, tj. nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała małoletniej Magdaleny S. połączonego z ucieczką miejsca zdarzenia oraz zarzut nie udzielenia pomocy ofierze wypadku. Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.
Sąd Rejonowy w Ostrołęce w całości podzielił argumentację Prokuratury zawartą we wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania i zastosował wobec podejrzanego ten izolacyjny środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lata pozbawienia wolności.