POZBAWIENIE KOBIETY WOLNOŚCI I PRZESTĘPSTWA NA TLE SEKSUALNYM

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko 4 osobom, podejrzanym o zmuszanie do uprawiania prostytucji, czerpanie korzyści z nierządu, udzielanie środków odurzających i substancji psychoaktywnych, pozbawienie wolności oraz wielokrotne doprowadzenie do obcowania płciowego.

W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzona znajdowała się w trudnej sytuacji życiowej i osobistej. Sprawcy, wykorzystując ten fakt sprowadzili ją do jednego z mieszkań, które zajmowali i odurzając substancją psychoaktywną, zmusili do uprawiania prostytucji. Następnie zmienili miejsce przebywania kobiety. Przenieśli ją do mieszkania innego sprawcy. W mieszkaniu tym przebywali podejrzani Robert S. i Daniel. L., którzy pozbawili pokrzywdzoną wolności, odurzali ją narkotykami i substancją psychoaktywną. W okresie od 27 stycznia do 4 lutego 2021r. wielokrotnie wykorzystywali kobietę seksualnie. Zamykali ofiarę w jednym z pokoi, uniemożliwiając jej swobodne poruszanie się, korzystanie z toalety oraz opuszczenie tego mieszkania. Oprócz wykorzystywania seksualnego przez sprawców, zmuszali pokrzywdzoną do uprawiania prostytucji. Jak ustalono uzyskali oni kwotę nie mniejszą niż 15 000 zł. Kiedy kobieta została zabrana z mieszkania przez swojego partnera, była pod silnym działaniem środków odurzających. Mężczyźni nie dali pokrzywdzonej spokoju. Po kilku dniach pod miejsce jej przebywania przyjechało 2 mężczyzn i grozili jej pozbawieniem życia.

Wobec 3 sprawców tych drastycznych przestępstw Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, na wniosek tamtejszej prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane sprawcom czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.