Samorządowiec usłyszał zarzuty przyjęcia łapówki

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce razem z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko przedstawicielowi władz samorządowych Gminy Rzekuń, któremu zarzucono dopuszczenie się przestępstwa przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10.000zł.

W toku podjętych czynności ustalono, że podejrzany w 2016r. pełnił funkcję Dyrektora Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Urzędzie Gminy w Lelisie. W tym czasie przeprowadzany był remont pomieszczeń pozostających w dyspozycji Centrum Kultury. „Gratyfikację” majątkową w wysokości 10.000zł podejrzany przyjął w zamian za zlecenie przeprowadzenia remontu.

Podczas czynności procesowych z udziałem podejrzanego przeprowadzonych w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce podejrzany złożył wyjaśnienia na okoliczności stawianego mu zarzutu. Zastosowane zostały środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20.000zł oraz dozoru policji. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.