ROZBÓJ W LESIE

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Sławomirowi Ż. i Zdzisławowi W., którym zarzucono dopuszczenie się przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na kobiecie i mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w kompleksie leśnym w dniu 3 listopada 2020r. w miejscowości Guty Bujno, powiat Ostrów Mazowiecka. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonych. Podczas zdarzenia sprawcy uderzali pięściami po głowie oraz kopali swoje ofiary po głowie i całym ciele. Nadto jeden ze sprawców zaatakował kobietę nożem i zranił ją w okolicie czoła. Sprawcy spowodowali u ofiar obrażenia ciała w postaci ran, zasinień i stłuczeń na głowach, krwiaków oczu oraz ogólnych potłuczeń. Następnie agresorzy zabrali broń marki Astra – Guernica o wartości 3.400zł należącą do pokrzywdzonego.

W Prokuraturze Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej zostały przeprowadzone czynności procesowe z udziałem sprawców rozboju. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień.

Sąd podzielił stanowisko Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej zawarte we wniosku o zastosowane tymczasowego aresztowania wobec obu podejrzanych i zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.