NIETRZEŹWY LEKARZ NA SZPITALNYM ODDZIALE RATUNKOWYM

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko lekarzowi SOR Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, któremu przedstawiono dwa zarzuty dotyczące: narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowia oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Jak ustalono w toku śledztwa w dniu 29 października 2020r. na Szpitalny Oddział Ratunkowy został przyjęty pacjent Artur K. W tym czasie obowiązek lekarza dyżurnego pełnił 57 – letni lekarz, który z racji pełnionych obowiązków, był zobligowany do opieki medycznej m. in. nad pacjentem Arturem K. Podczas konsultacji lekarz naruszył nietykalność cielesną pacjenta. Interweniowali ratownicy medyczni. Został wezwany patrol policji. Po zbadaniu lekarza na obecność alkoholu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości.

W Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce zostały przeprowadzone czynności procesowe z udziałem medyka, któremu przedstawiono zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego. Wobec podejrzanego zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w czynnościach polegających na wykonywaniu zawodu lekarza.

Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.