KOLEJNA ZNACZNA ILOŚĆ NARKOTYKÓW

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Nikolasowi G., Dawidowi S. oraz Dorianowi J., podejrzanym o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w znacznej ilości, udział w obrocie znaczną ilością narkotyków oraz uczynienia sobie z handlu amfetaminą stałego źródła dochodu.

Do ujawnienia narkotyków doszło w dniu 26 października 2020r. na posesji zajmowanej przez Nikolasa G. w miejscowości Dz., gm. Rzekuń. Podczas przeszukania funkcjonariusze policji z KMP w Ostrołęce ujawnili znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w ilości 118 gramów. Nadto w toku prowadzonego śledztwa ustalono, że wymieniony przez okres półtorej roku sprzedawał amfetaminę innym osobom. Łącznie sprzedał co najmniej 5.800 gramów amfetaminy za kwotę 135.000zł.

Poza Nikolasem G., udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej brali też Dawid S. i Dorian J. Ostatniemu z nich przedstawiono nadto zarzut uprawy 6 krzewów konopi indyjskich.

Sąd Rejonowy w Ostrołęce zastosował wobec podejrzanych izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec Nikolasa G. na okres 2 miesięcy, Dawida S. na okres 1 miesiąca oraz wobec podejrzanego Doriana J. na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.