CZYNNA NAPAŚĆ NA POLICJANTÓW

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko obywatelowi Ukrainy, który w dniu 4 listopada 2020r. dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, nie zatrzymania się do kontroli drogowej, zniszczenia pojazdu służbowego VW Caddy oraz udzielania i posiadania marihuany.

W trakcie śledztwa ustalono, że w dniu 4 listopada 2020r. Agif B. jechał samochodem marki Seat. W miejscowości Póki, powiat Ostrów Mazowiecka zlekceważył polecenie funkcjonariuszy policji, którzy sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi wydali nakaz zatrzymania się do kontroli drogowej. Zamiast zatrzymać pojazd, zjechał na lewy pas ruchu, a następnie na pobliską łąkę. Kiedy policjanci radiowozem podjechali do auta, zaczął gwałtownie cofać. Uderzył w samochód policyjny. Na skutek uderzenia doszło do uszkodzenia pojazdu. Znajdujący się w nim policjanci doznali obrażeń ciała w postaci urazów rąk i nóg, barków oraz złamań. Sprawca został zatrzymany.

W toku przeszukania przeprowadzonego bezpośrednio po zatrzymaniu, policjanci ujawnili u Agifa B. środki odurzające w postaci marihuany o wadze 4,78 grama oraz ustalili, że udzielał on marihuany innej osobie.

Podejrzany Alif B. złożył wyjaśnienia, które nie znajdują potwierdzenia w zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucane mu czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.