WYPADEK W SZWENDROWYM MOŚCIE

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje dochodzenie prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 18 września 2020r. w miejscowości Szwendrowy Most, gm. Lelis.

Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia bezpośrednio po jego zaistnieniu wynika, że kierujący pojazdem Nissan Marek S., będąc na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Peugeot, w którym podróżowali kierowca Michał W. oraz Klaudia W. i 10 – miesięczna Nela W. Wszyscy uczestnicy wypadku z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Ostrołęce i Przasnyszu. Michał W. doznał obrażeń wewnętrznych ciała, które jak wynika z opinii biegłych lekarzy, skutkują rozstrój jego zdrowia na okres powyżej 7 dni. Wszyscy pokrzywdzeni nadal są hospitalizowani.
Nadto w odzieży Marka S. ujawniono pojemnik z zawartością suszu roślinnego, który na podstawie badań testerem narkotykowym okazał się być środkiem odurzającym w postaci marihuany.
Od osoby podejrzewanej tj. Marka S. została pobrana krew na zawartość alkoholu i środków odurzających. W zależności od wyników badań próbek, podejmowane będą dalsze decyzje w sprawie.