UMYŚLNE SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 25 sierpnia 2020r. w miejscowości H. gm. Szulborze Wielkie, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł Wiesław D.

W toku śledztwa ustalono, że Daniel S. jechał samochodem marki Volvo, będąc w stanie nietrzeźwości. Jadąc od miejscowości Czyżew w kierunku Szulborza nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie do pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Daewoo Matiz. Uderzenie było tak silne, że kierowca pojazdu kierowca Daewoo Matiz, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu zdarzania.
Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca wypadku, zabezpieczono uczestniczące pojazdy do dalszych badań, przeprowadzono oględziny zewnętrze zwłok Wiesława D. Badanie kierowcy samochodu Volvo na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało jego obecność w ilości 1,54 mg/l, czyli około 3 promili. Daniel S. został zatrzymany.
Danielowi S. przedstawiono zarzuty spowodowania umyślnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Oba przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy.
Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień. Wobec Daniela S. został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.