WYPADEK W RZEKUNIU

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 8 lipca 2020r. w Rzekuniu. Zdarzenie polegało na potrąceniu pieszego Wojciecha M., który przechodził przez przejście dla pieszych usytuowane na ulicy Ostrowskiej w Rzekuniu, przez kierującego samochodem marki Iveco Daily Dominika S. Sprawca po zatrzymaniu pojazdu i stwierdzenia faktu wypadku, zbiegł z miejsca zdarzenia.

Zdarzenie zaistniało w dniu 8 lipca 2020r. o godz. 21.57 i brak było bezpośrednich jego świadków. O wypadku zawiadomił przypadkowy przechodzień Daniel C., który szedł w tym czasie wraz z kolegą do pobliskiego sklepu. Przybyli na miejsce wypadku lekarze oraz ratownicy karetki pogotowia, po krótkiej reanimacji stwierdzili zgon n/n mężczyzny. Jak ustalono, ofiara kilka minut przed zdarzeniem wyszła ze sklepu przy ulicy Ostrowskiej i przemierzała jezdnię w poprzek po przejściu dla pieszych.
Sprawca wypadku Dominik S. [24l.], pracownik przedsiębiorstwa mięsnego w Ostrołęce, został zatrzymany następnego dnia na parkingu zakładu. Wymienionemu przedstawiono dwa zarzuty, tj. spowodowania wypadku drogowego powiązanego z ucieczką z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do winy. Wyjaśnił, iż wcześniej osoby tej w ogóle nie widział, a czując iż przejechał po „czymś”, zatrzymał pojazd. Stwierdził, że doszło do wypadku drogowego i natychmiast odjechał na parking firmy.
Wobec podejrzanego Dominika S. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30.000zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.