UPORCZYWE NĘKANIE, GROŹBY I NARUSZENIE ZAKAZU SĄDOWEGO

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje dochodzenie przeciwko Pawłowi K., wobec którego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku śledztwa ustalono, że podejrzany w okresie od 20 grudnia 2019r. do 20 czerwca 2020r. w Ostrołęce wielokrotnie naruszał zakaz sądowy wynikający z wyroku Sądu Rejonowego w Ostrołęce z dnia 28 listopada 2019r. dotyczący zakazu zbliżania się do żony Magdaleny K. We wskazanym okresie podejrzany co najmniej dziesięciokrotnie zbliżał się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50m. W dniu 27 grudnia 2019r. dokonał też uszkodzenia głowy kobiety. Magdalena K. doznała obrzęku głowy w okolicy skroniowej lewej. Podejrzany nachodził ofiarę w miejscu zamieszkania, dobijał się drzwi mieszkania, wszczynał awantury, ubliżał słowami wulgarnymi, opluwał drzwi mieszkania oraz samochód, zniesławiał za pośrednictwem portali społecznościowych. Nadto groził Magdalenie K. oraz Patrycji B. pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała. Zachowanie Pawła K. wzbudziło w Magdalenie K. poczucie zagrożenia bezpieczeństwa oraz realność spełnienia gróźb kierowanych wobec niej oraz Patrycji K.
Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że kobiety chcą zniszczyć mu życie. Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.