NIETRZEŹWY POLICJANT ZA KIEROWNICĄ

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko funkcjonariuszowi policji z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, który w dniu 5 lipca 2020r. będąc w stanie nietrzeźwości prowadził samochód osobowy marki Daewoo po drodze publicznej.

Jak ustalono w toku śledztwa w dniu 5 lipca 2020r. w Przasnyszu Dariusz G. jechał ulicą Gdańską w kierunku ulicy Szosa Ciechowska. Nagle zjechał z łuku drogi i uderzył w przydrożne drzewa. Bezpośredni świadkowie zdarzenia, mając podejrzenie co do stanu trzeźwości kierowcy, uniemożliwili mu oddalenie się z miejsca zdarzenia. Zabrali Dariuszowi G. kluczyki od pojazdu. Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji oraz prokuratur z Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu. Po zbadaniu stanu trzeźwości Dariusza G., okazało się, że w wydychanym przez niego powietrzu zawartość alkoholu wynosiła 1,28mg/l.

W dniu 6 lipca 2020r. w Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu przedstawiono Dariuszowi G. zarzut z art. 178a §1 k.k. Podejrzany odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucany podejrzanemu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.