ROZBÓJ Z UŻYCIEM GAZU ŁZAWIĄCEGO

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko 4 młodym mężczyznom, którzy w dniu 20 czerwca 2020r. w kompleksie leśnym w okolicy miejscowości Ugniewo dokonali rozboju na osobie Pawła T.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył pokrzywdzony. Jak ustalono w toku śledztwa, podejrzani działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili ofiarę do stanu bezbronności. Przez uchylone okno w samochodzie, w którym przebywał pokrzywdzony, rozpylili na jego twarz gaz pieprzowy. Gaz wywołał silne łzawienie. Pokrzywdzony na skutek działania gazu nie mógł się ani broni, ani uciekać. Wtedy dostali się do środka pojazdu i zabrali telefon komórkowy marki Samsung, portfel z zawartością pieniędzy, dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i karty kierowcy. Sprawcy oddalili się z miejsca rozboju.
W wyniku natychmiast podjętych działań policji ustalone zostały dane personalne sprawców oraz zostali oni zatrzymani.
Wobec wszystkich sprawców Sąd Rejonowy  w Ostrowi Mazowieckiej zastosował tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwo rozboju grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.