USIŁOWANIE ZABÓJSTWA SIEKIERĄ

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Janowi S., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Tadeusza R. przy użyciu siekiery, tj. o czyn z art. 13 §1 k.k. w zw. z art. 148 §1 k.k.

Do zdarzenia doszło w dniu 22 czerwca 2020r. we wsi Kruszewo, gm. Goworowo. Około godziny 11.00 na drodze asfaltowej prowadzącej do miejscowości Lipianka, Jan S. co najmniej kilkukrotnie uderzył Tadeusza R. siekierą. Ciosy zadawał w okolice głowy i całego ciała. Spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci ran podudzia prawego i lewego, ran na biodrze, ran cięto – tłuczonych, licznych drobnych otarć naskórka i podbiegnięć krwawych kończyn dolnych i górnych.
Podejrzany Jan S. przyznał się do przedstawionego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Wskazał, że pokrzywdzony Tadeusz R. od około jednego roku niepokoił go. Zwracał uwagę pokrzywdzonemu, by ten przestał go niepokoić i ubliżać mu. Wyjaśnił też, że nie chciał zabić Tadeusz R.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.