ZNĘCANIE PSYCHICZNE NAD NIEPORADNĄ MATKĄ

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Pawłowi K. W dniu 16 czerwca 2020r. do Sądu Rejonowego został skierowany akt oskarżenia. Paweł K. został oskarżony o znęcanie się psychicznie nad nieporadną ze względu na stan psychiczny matką Krystyną K. w ten sposób że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał matkę słowami wulgarnymi, groził jej zabójstwem, poniżał ją, zakłócał spokój w mieszkaniu, w tym spoczynek nocny.

Oskarżenie dotyczy okresu od 13 września 2017r. do 13 marca 2020r. Podczas tych zdarzeń oskarżony miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem. Paweł K. w toku śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wobec Pawła K. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Jak ustalono w toku śledztwa, Paweł K. już wcześniej znęcał się psychicznie nad matką. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej z dnia 25 maja 2018r. został uznany winnym popełnienia przestępstwa znęcania się psychicznego nad osobą najbliższą. Sąd wymierzył mu karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Prokuratura wystąpiła do Sądu o zarządzenie wykonania orzeczonej wobec Pawła K. kary pozbawienia wolności.