10 TON NIELEGALNEGO SUSZU TYTONIOWEGO

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w przeciwko Sylwestrowi K. i Przemysławowi K., którym zarzucono popełnienie przestępstw karno – skarbowych, m. in. uchylenie się od obowiązku podatkowego poprzez nieujawnienie do opodatkowania suszu tytoniowego.

W dniu 29 maja 2020r. funkcjonariusze KAS z Olsztyna wraz z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej KWP w Olsztynie przeprowadzili przeszukanie m. in. posesji z której korzystał Sylwester K. Na jej terenie ujawnili i zabezpieczyli ponad 10 ton nielegalnego suszu tytoniowego. Gdyby zabezpieczony towar trafił na rynek, straty Skarby Państwa z tytułu niezapłaconych należności celno – podatkowych wyniosłyby ponad pięć i pół miliona złotych.
Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce podejrzani Sylwester K. i Przemysław K.  nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwotach po 250.000zł i 20.000zł, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Za zarzucane przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz wysoka kara grzywny.