ZWŁOKI MĘŻCZYZNY I DWIE OSOBY NIEPRZYTOMNE W WYSZKOWIE

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie prowadzi śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny w wieku 29 lat. W dniu 12 maja 2020r. zwłoki mężczyzny zostały ujawnione w jednym z mieszkań bloku mieszkalnego na terenie miasta Wyszków. W mieszkaniu tym ujawniono również leżącą na podłodze nieprzytomną kobietę [30l.], dwójkę zdrowych dzieci w wieku 4 i 7 lat oraz dwa psy, w tym jeden w stanie agonalnym.

Na klatce schodowej tegoż bloku leżał nieprzytomny mężczyzna [34.], który regularnie odwiedzał mieszkanie, w którym znaleziono zwłoki mężczyzny i nieprzytomną kobietę. Żadna z pokrzywdzonych osób nie posiadała na ciele widocznych zewnętrznych obrażeń.
W trakcie podjętych czynności procesowych przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia zwłok, a ciało zabezpieczono w prosektorium. Sekcja zwłok denata odbyła się w dniu 18 maja 2020r. w prosektorium Szpitala Powiatowego w Makowie Mazowieckim. Podczas sesji biegły patomorfolog pobrał próbki w celu wykonania badań toksykologicznych. Ze wstępnej opinii wynika, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążenia. Nieprzytomne osoby zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Wyszkowie, zaś pies rasy Amstaff do Kliniki Weterynaryjnej w Warszawie. Na podstawie decyzji sądu rodzinnego małoletnie dzieci przekazane zostały pod opiekę pogotowia opiekuńczego.
Znaleziona w mieszkaniu kobieta odzyskała już przytomność, jednak z uwagi na stan zdrowia, nadal przebywa w szpitalu. Czynności procesowe z jej udziałem zostały przeprowadzone w dniu 15 maja 2020r. Stan zdrowia mężczyzny, który leżał nieprzytomny na klatce schodowej, nie pozwala na przeprowadzenie czynności procesowych z jego udziałem.
Aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn zdarzenia, w tym przyczyn śmierci mężczyzny.