ZABÓJSTWO NOŻEM KUCHENNYM

W dniu 13 maja 2020r. w miejscowości Trzepowo, gm. Pokrzywnica zostały ujawnione zwłoki mężczyzny – Wojciecha N. Miejsce znalezienia zwłok zostało zabezpieczone przez policję. Zostały podjęte czynności procesowe pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku z udziałem lekarza patomorfologa.

Podczas zewnętrznych oględzin zwłok przeprowadzonych na miejscu zdarzenia, ujawniono na ciele denata ranę kłutą klatki piersiowej po stronie prawej. Przeprowadzono sekcję zwłok ofiary, podczas której ustalono, że obrażenia ciała została zadana narzędziem ostrokrawędzistym, najprawdopodobniej nożem kuchennym z duża siłą, powodując ranę klatki piersiowej, w następstwie którego wystąpił krwotok z górnych dróg oddechowych, skutkujący zgonem pokrzywdzonego.
W toku natychmiast podjętych czynności procesowych, w tym oględzin miejsca ujawnienia zwłok i eksperymentu procesowego oraz przesłuchania świadków, ustalono, że sprawcą zabójstwa jest Piotr I.
W dniu 16 maja 2020r. Piotrowi I. przedstawiono zarzut zabójstwa Wojciecha N. Podczas przesłuchania przeprowadzonego przez prokuratora, podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanemu mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.
Sąd Rejonowy w Pułtusku uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Piotrowi I. grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.