SPRAWCA WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM W OSTROWI MAZOWIECKIEJ ZOSTAŁ USTALONY

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi B. [37l.], który w dniu 10 maja 2020r. w godzinach porannych w okolicy cmentarza w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Lubiejewskiej spowodował wypadek drogowy, którego skutkiem była śmieć dwóch osób.

Jak wstępnie ustalono w toku śledztwa Łukasz B. jechał samochodem marki VW Golf ul. Lubiejewską. Auto prowadził ze znaczną prędkością. Na wysokości bramy cmentarza przy ul. Lubiejewskiej potrącił pieszą Elżbietę Ż., która znajdowała się w rejonie przejścia dla pieszych. Nadal kierując samochodem, uderzył w prawy bok ustawionego prostopadle do osi jezdni samochodu osobowego marki Honda Civic. Do tego samochodu kierowała się Elżbieta Ż., bowiem samochodem marki Honda kierował mąż Elżbiety Ż. – Bolesław Ż. Następnie uderzył też w zaparkowany przy ulicy samochód osobowy marki Citroen. Obie wymienione osoby, tj. Elżbieta i Bolesław małżonkowie Ż., poniosły śmierć na miejscu wypadku. Troje pasażerów Citroena zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Samochody osobowe, które brały udział w wypadku spowodowanym przez Łukasza B. zostały zabezpieczone na potrzeby prowadzonego postępowania. Przeprowadzono oględziny pojazdu VW Golf, podczas których zabezpieczono ślady osmologiczne, biologiczne i daktyloskopijne.

W toku natychmiast podjętych czynności procesowych i operacyjnych ustalono tożsamość kierującego VW Golfem, którym okazał się Łukasz B. Aktualnie trwają intensywne czynności funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mające na celu ustalenie miejsca pobytu Łukasza B. Po ujęciu i doprowadzeniu podejrzanego do Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej zostaną mu przedstawione zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczką z miejsca zdarzenia oraz naruszenia zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych po drodze publicznej. Za wskazane przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.