WYPADEK Z UDZIAŁEM KARETKI POGOTOWIA RATUNKOWEGO

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 4 maja 2020r. na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Sportowej w Ostrowi Mazowieckiej w wyniku, którego śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, zaś cztery doznały obrażeń ciała.

Jak ustalono w toku śledztwa, kierujący [78l.] pojazdem marki Fiat Seicento nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i na wjechał na skrzyżowanie dróg. Kierowanym przez siebie autem uderzył w prawidłowo poruszającą się karetkę pogotowia ratunkowego typu specjalistycznego, którą jechał zespół ratowniczy, tj. lekarz, ratownik medyczny oraz kierowca. W następstwie tego wypadku śmierć na miejscu poniosła pasażerka Fiata Seicento, natomiast pozostałe osoby doznały obrażeń ciała. Kierowca samochodu Fiat aktualnie przebywa w Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Członkowie załogi karetki pogotowia ratunkowego zostali przewiezieni do Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Dwie osoby z załogi karetki, z uwagi na odniesione obrażenia, nadal są hospitalizowane.
Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny miejsca wypadku drogowego z dokumentacją fotograficzną, dokonano oględzin obu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, zbadano stan trzeźwości obu kierowców, dokonano zewnętrznych oględzin zwłok pasażerki Fiata Seicento, przesłuchano w charakterze świadków wszystkie osoby, które miały wiedzę o zdarzeniu. Sekcja zwłok kobiety z udziałem, biegłego lekarza patomorfologa, została przeprowadzona w dniu 6 maja 2020r.