ZNĘCANIE I ZŁAMANIE ZAKAZU ZBLIŻANIA SIĘ

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej nadzoruje dochodzenie przeciwko Markowi Z., wobec którego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak ustalono w toku śledztwa podejrzany w okresie od 31 marca do 21 kwietnia 2020r. permanentnie naruszał zakaz sądowy wynikający z wyroku Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej z dnia 9 stycznia 2020r. polegający na zakazie kontaktowania się i zbliżania do matki Janiny Z. We wskazanym okresie Marek Z. 15 razy kontaktował się osobiście z pokrzywdzoną i zbliżał na odległość mniejszą niż 50m.
Sąd Rejonowy w wyroku z dnia 9 stycznia 2020r. orzekł wobec Marka Z. zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, bowiem podejrzany przez okres ponad 5 miesięcy znęcał się w sposób bardzo brutalny nad nieporadną ze względu na wiek oraz stan zdrowia matką Janiną Z. Nachodził on kobietę, żądał wydania pieniędzy na papierosy i alkohol, budził ją w nocy, stosował wobec chorej matki przemoc fizyczną i psychiczną.
Podejrzany Marek Z. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył w sprawie obszerne wyjaśnienia. Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.