SPRAWCA ROZBOJU NA KOBIETACH ARESZTOWANY

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Norbertowi S., któremu przedstawiono zarzuty rozboju na osobie Marianny S. i Elżbiety S. Jak ustalono w toku śledztwa, przestępstw tych dopuścił się działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą.

Da ataków na bezbronne kobiety doszło w dniach 6 i 10 lutego 2020r. przy ul. 11 Listopada i ul. Sucharskiego w Ostrołęce. Marianna S. została zaatakowana przez sprawców, kiedy przebywała na przystanku autobusowym. Sprawcy podbiegli do niej i próbowali wyrwać kobiecie torebkę. Kiedy ofiara zaczęła stawiać opór, sprawcy używając przemocy, przewrócili ją na ziemię i leżącą kopali w brzuch. Na skutek upadku i zadawanych ciosów pokrzywdzona doznała obrażeń głowy i całego ciała. Wobec Elżbiety S. sprawcy również użyli przemocy, popychali ją i szarpali. Kobieta upadła i uderzyła głową o betonowe podłoże. Mężczyźni wyrwali jej torebkę z zawartością pieniędzy w kwocie 600zł, telefonu komórkowego o wartości około 1.000zł oraz karty do bankomatu.

Wobec Norberta S. został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.