OFIARA W STANIE CIĘŻKIM W SZPITALU

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi K. i Karolowi Z., podejrzanym o pobicie i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała Jarosława H.

Jako ustalono w toku śledztwa do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 lutego 2020r. w mieszkaniu należącym do podejrzanego Łukasza K. w Małkini Górnej. Sprawcy oraz pokrzywdzony spożywali alkohol. Pomiędzy nimi doszło do drobnej sprzeczki. Mężczyźni wyjaśnili nieporozumienie. Matka jednego ze sprawców wezwała policję. Kiedy patrol policji przyjechał do mieszkania Łukasza K., mężczyźni byli spokojni. Po opuszczeniu mieszkania przez funkcjonariuszy, jeden ze sprawców posądził Jarosława H. o to, że on nasłał na nich policję. Łukasz K. i Karol Z. brutalnie zaatakowali pokrzywdzonego. Bili go drewnianym kijem po głowie i całym ciele, leżącego na podłodze mężczyznę kopali i uderzali pięściami, nie zwracając uwagi na prośby o zaprzestanie.

W wyniku pobicia Jarosław H. doznał bardzo ciężkich obrażeń głowy, m. in. złamania kości czaszki, stłuczenia i obrzęku mózgu, licznych krwiaków. Sprawcy spowodowali również u pokrzywdzonego uraz klatki piersiowej, krwiaków na całym ciele. Obrażenia ciała, które zostały stwierdzone u ofiary, stanowią chorobę realnie zagrażającą życiu. Jarosław H. w stanie skrajnie ciężkim został zabrany do szpitala, gdzie nadal przebywa.
Podejrzani przyznali się przedstawionych im zarzutów. Jednak w złożonych wyjaśnieniach umniejszali swoją rolę w pobiciu, wskazując na działanie drugiego ze sprawców. Obaj sprawcy obecnie przebywają w areszcie śledczym. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.