SPRAWCA USIŁOWANIA ZABÓJSTWA I WIELU INNYCH PRZESTĘPSTW STANIE PRZED SĄDEM

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Andrzejowi R. [44l.]. W dniu 14 lutego 2020r. został sporządzony i skierowany akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Ostrołęce, którym Andrzej R. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa Anety W., kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej, kradzieży samochodu osobowego marki Toyota Avensis, kierowania wskazanym pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej i w konsekwencji sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym zagrażającego życiu lub zdrowiu co najmniej 40 osób. Andrzej R. zarzucanych mu czynów dopuszczał się będąc w stanie nietrzeźwości.

W toku śledztwa Andrzej R. nie przyznał się do zarzutu usiłowania zabójstwa Anety W., do pozostałych przestępstw przyznał się. Na okoliczności zarzuconych mu przestępstw złożył obszerne wyjaśnienia. Jak ustalono w toku postępowania, Andrzej R. był w przeszłości wielokrotnie karany przez Sąd za popełnienie różnego rodzaju przestępstw.
Przez cały okres trwania śledztwa, wobec Andrzeja R. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.