KOLEJNA ZNACZNA ILOŚĆ NARKOTYKÓW

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko Rafałowi K. (32l.), podejrzanemu o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilości oraz udzielania narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


Do ujawnienia narkotyków doszło w dniu 15 stycznia 2020r. w Przasnyszu, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez Rafała K. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze policji z KPP w Przasnyszu ujawnili m.in. dużą torbę plastikową z zawartością suszu roślinnego, słoik z zawartością torebek strunowych z suszem roślinnym, pudełko plastikowe, w której znajdowała się torebka foliowa z zawartością białej bryły, dwa plastikowe pudełka z torebkami strunowymi z suszem roślinnym, torebkę z zapięciem strunowym z tabletkami w kształcie truskawek, koszulkę dokumentową w formacie A4 z zawartością różowych tabletek, słoik z zawartością 19 torebek z zapięciem strunowym z białą substancją, torebkę strunową wypchaną białym proszkiem, torebkę plastikową z dużą ilością torebek z zapięciem strunowym. W mieszkaniu podejrzanego znaleziono tez wagę elektroniczną. W toku przeszukania zabezpieczono marihuanę w łącznej ilości 582,28 grama oraz substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o wadze 121,32 grama oraz 10 tabletek ecstasy i pokruszonych tabletek o łącznej wadze 11,09 grama.
W toku śledztwa ustalono także, że Rafał K. udzielał kilkukrotnie innej osobie środka odurzającego w postaci marihuany. Działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Po przedstawieniu Rafałowi K. zarzutów sprzedaży marihuany i posiadania znacznej ilości marihuany i amfetaminy, podejrzany jedynie częściowo przyznał się do stawianych mu przez prokuratora zarzutów.
Sąd Rejonowy w Przasnyszu podzielił stanowisko Prokuratury zawarte we wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania i zastosował ten izolacyjny środek zapobiegawczy wobec podejrzanego Rafała K. na okres 3 miesięcy.