SPRAWCY BRUTALNEGO ROZBOJU ZATRZYMANI I ARESZTOWANI

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko Sebastianowi K. (26l.) oraz Przemysławowi G. (30l.), podejrzanym o przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci noża i kradzieży dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby oraz przeciwko Joannie Alicji K. (26l.), podejrzanej o pomocnictwo w popełnieniu tych przestępstw.


W toku śledztwa ustalono, że w dniu 16 stycznia 2020r. podejrzana Joanna Alicja K. udała się do mieszkania pokrzywdzonej, która sporadycznie handlowała złotem. Podała, że zamierza kupić u niej kolczyki i inne wyroby ze złota. Joanna Alicja K. upewniwszy się, iż w mieszkaniu pokrzywdzonej znajdują się wyroby ze złota, przekazała informację mężowi Sebastianowi K. i Przemysławowi G. Następnego dnia w godzinach rannych zamaskowani mężczyźni udali się do mieszkania pokrzywdzonej w Przasnyszu i przy użyciu przemocy wobec kobiety, zakneblowali jej ust za pomocą bandaża ze znajdującym się w środku twardym przedmiotem, linką plecioną skrępowali jej ręce i nogi, czym doprowadzili ją do stanu bezbronności. Następnie przyłożyli pokrzywdzonej nóż do gardła i grożąc pozbawieniem życia, zażądali wydania pieniędzy. Splądrowali mieszkanie pokrzywdzonej kobiety i zabrali w celu przywłaszczenia złotą biżuterię o wartości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, pieniądze w kwocie 70 zł oraz dowód osobisty pokrzywdzonej. Po dokonaniu tego brutalnego napadu sprawcy uciekli. Zostawili w mieszkaniu skrępowaną pokrzywdzoną. Kobieta po oswobodzeniu się z krępujących ją więzów, zawiadomiła o zdarzeniu Policję. Na skutek zaistniałego rozboju pokrzywdzona doznała zawału serca z uszkodzeniem mięśnia sercowego i jest cały czas hospitalizowana.
W następstwie podjętych działań w dniu 18 stycznia 2020r. wszyscy sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani.
Podejrzanym Przemysławowi G. i Sebastianowi K. przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci noża i kradzieży dokumentu tożsamości, natomiast podejrzanej Joannie Alicji K. zarzucono udzielenie pomocy sprawcom rozboju,
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, Sąd Rejonowy w Przasnyszu postanowieniami z dnia 20 stycznia 2020r. zastosował wobec podejrzanych Sebastiana K. i Przemysława G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.
Wszystkim podejrzanym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.