USIŁOWANIE ZABÓJSTWA NA KLATCE SCHODOWEJ

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Pawłowi N. [40l.], podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa 28 – letniego mieszkańca Ostrołęki.
Do zbrodni doszło około godziny 18.00 w dniu 13 stycznia 2020r. w Ostrołęce na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych przy ul. Jaracza. Podejrzany i pokrzywdzony byli sąsiadami, znali się „z widzenia”.

Pomiędzy mężczyznami nie dochodziło do żadnych konfliktów, kłótni czy nieporozumień. W dniu 13 stycznia 2020r. pokrzywdzony Tomasz S. wyszedł ze swojego mieszkania. Pomiędzy IV a III piętrem spotkał mężczyznę, który przechodząc obok niego – odepchnął go, po czym zaczął zadawać uderzenia nożem w okolice tułowia. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w skutek której obaj spadli ze schodów. Sprawca nie przestawał uderzać ofiary nożem. Tomaszowi S. udało się chwycić za ostrze noża, który napastnik trzymał w lewej dłoni. Paweł N. nadal był agresywny, uderzył go drugą ręką w twarz. Pokrzywdzony puścił ostrze noża, złapał podejrzanego za nadgarstek, uderzył nim o barierkę. Dopiero wtedy Paweł N. wypuścił nóż z ręki. Sprawca wciąż atakował Tomasza S., pokrzywdzony wołał o pomoc. Jedna z sąsiadek otworzyła drzwi. Pokrzywdzony krzyknął, by wezwała policję. Paweł N. puścił pokrzywdzonego i uciekł do swojego mieszkania. Oszołomiony Tomasz S. wrócił do domu. Sprawca Paweł N. został zatrzymany przez patrol policji w swoim miejscu zamieszkania.
Paweł N. nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni usiłowania zabójstwa i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.
Sąd Rejonowy w Ostrołęce podzielił stanowisko Prokuratury Rejonowej zawarte we wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania i zastosował wobec Pawła N. izolacyjny środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy.
Podejrzanemu Pawłowi N. grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.