USIŁOWANIE ZABÓJSTWA W BROKU

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Maciejowi B. [27l.], podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Rafała K. [29l.] i spowodowania obrażeń ciała Małgorzaty K. [24l.].

Do zdarzenia doszło w dniu 4 stycznia 2020r. w Broku. Pokrzywdzeni wraz ze sprawcą przebywali w jednym domu. Pomiędzy domownikami nie działo się nic złego, nie było żadnych nieporozumień ani kłótni, panował spokój. Nagle, z nieznanych przyczyn, Maciej B. podszedł od tyłu do Rafała K. i zaczął go dusić, czym spowodował utratę przytomności mężczyzny. Następnie nieprzytomnemu Rafałowi K. nożem kuchennym zadał kilka ciosów w okolice twarzy i szyi. Po tym puścił pokrzywdzonego, umył nóż i próbował go włożyć pokrzywdzonemu w dłoń. Wtedy z łazienki wyszła Małgorzata K., która próbowała pomóc narzeczonemu Rafałowi K. Pomiędzy kobietą a jej bratem Maciejem B. doszło do przepychanki, podczas której Maciej B. nożem kuchennym pociął jej dłonie nożem i użył paralizatora. Po tych zajściach sprawca uciekł z domu.

Wezwano karetki pogotowia ratunkowego, które zabrały pokrzywdzonych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

W toku podjętych czynności procesowych przesłuchano pokrzywdzonych oraz innych świadków zbrodni usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, uzyskano dokumentację medyczną oraz opinie biegłego z zakresu medycyny.

Podejrzany Maciej B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia odbiegające od zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.