GROŹBY I ZNĘCANIE SYNA NAD RODZICAMI

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Waldemarowi L., któremu przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec rodziców. Do zdarzeń doszło w dniach 27, 28 i 29 grudnia 2019r. w miejscowości Stary Turobin.

Waldemar L. groził swoim rodzicom Jadwidze i Ireneuszowi spaleniem domu, w którym zamieszkują. Spełnienie gróźb ze strony syna było tak realne, że Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Zarzutów dotyczących gróźb karalnych Waldemar L. dopuścił się w warunkach recydywy.

Jest to kolejne postępowanie dotyczące przemocy wobec rodziców stosowanej przez Waldemara L. W dniu 27 grudnia 2019r. do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej został skierowany akt oskarżenia przeciwko Waldemarowi L. Został on oskarżony o znęcanie się fizycznie i psychiczne nad Jadwigą i Ireneuszem L. w okresie od lipca do 13 grudnia 2019r. Oskarżony będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał rodziców słowami wulgarnymi, szarpał ich i popychał, wielokrotnie groził pobiciem.

Za zarzucane mu przestępstwa gróźb karalnych oraz znęcania nad osobami najbliższymi popełnione warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 3 oraz do 7 i pół roku pozbawienia wolności.