ZABICIE PSA W BROKU

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Marcinowi Ż., podejrzanemu o zabicie psa maści czarno – białej rasy mieszanej.

Jak ustalono w toku dochodzenia do zdarzenia doszło w nocy 22 grudnia 2019r. w miejscowości Brok, powiat ostrowski. Tej nocy Marcin Ż. wrócił do swojego miejsca zamieszkania z przyjęcia wigilijnego. Kiedy wszedł na swoją posesję, podbiegł do niego nieznany mu pies, był agresywny, warczał i chciał ugryźć mężczyznę. Wtedy Marcin Ż. kopnął psa prawdopodobnie w głowę. Pies upadł na ziemię, sprawca nie przestawał kopać psa. Kopnął go jeszcze co najmniej kilkukrotnie. W skutek kopania psa, Marcin Ż. doprowadził do jego śmierci.
W toku podjętych czynności zabezpieczono zwłoki psa maści czarno – białej, rasy mieszanej. Powołano biegłego z Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach w celu ustalenia przyczyny zgonu.
Marcin Ż. przedstawiono zarzut zabicia psa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Podejrzany wyraził skruchę i krytykę swojego postępowania.