AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO SPRAWCY WYPADKU W MYSZYŃCU

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo w sprawie w sprawie wypadku drogowego w dniu 24 czerwca 2019r. w miejscowości Myszyniec Stary, w wyniku którego zginęły trzy osoby: Dorota D., Regina D. oraz małoletni Alec D.

W dniu 29 listopada 2019r. do Sądu Rejonowego w Ostrołęce skierowano akt oskarżenia przeciwko Wiesławowi P. [50l.], kierowcy samochodu ciężarowego marki Scania, który został oskarżony o umyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i umyślne spowodowanie wypadku drogowego na skutek nie dostosowania prędkości do warunków drogowych, nie zachowania należytej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, w wyniku czego najechał na stojący przed nim samochód osobowy Citroen C4 i doprowadził do wciśnięcia go pod naczepę poprzedzającego go, stojącego pojazdu ciężarowego, w następstwie którego znajdujące się w Citroenie osoby: kierująca pojazdem Dorota D. oraz pasażerka Regina D. zginęły na miejscu, natomiast dziewięcioletni Alec D. zmarł w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.
W toku śledztwa Wiesław P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W złożonych wyjaśnieniach wskazał jednak, że nie pamiętał przebiegu zdarzenia.
Wiesławowi P., oskarżonemu o czyn z art. 174 §1 k.k. w zb. z art. 178 §1 k.k. i w zw. z art. 11 §2 k.k. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres do 10 lat.