NARKOTYKI W DOMU I STODOLE

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Michałowi G. [34l.], podejrzanemu o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.


Podejrzany został zatrzymany w dniu 5 listopada 2019r. przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, kiedy jechał samochodem marki Fiat Seicento. Michał G. nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, bowiem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzekł wobec niego Sąd Rejonowy w Ostrołęce w 2019r. Funkcjonariusze przeszukali auto Michała G. We wnętrzu pojazdu w pudełku po zapałkach znaleźli marihuanę. Natomiast w domu oraz w stodole, w miejscu zamieszkania Michała G. ujawnili prawie 640gr marihuany oraz sadzonkę.

Michałowi G. przedstawiono zarzuty uprawy ziela konopi indyjskich, posiadania środków odurzających w postaci marihuany i udzielania innym osobom oraz kierowania samochodem po drodze publicznej wbrew zakazowi sądowemu. Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce podejrzany złożył krótkie wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Ostrołęce podzielił stanowisko Prokuratury i zastosował wobec Michała G. izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.