USIŁOWANIE ZABÓJSTWA W NASIELSKU

USIŁOWANIE ZABÓJSTWA W NASIELSKU


Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa, do którego doszło w Nasielsku w dniu 15 października 2019r. około godziny 22.00. Do zdarzenia doszło w jedynym z domów przy ul. Dąbrowskiego, gdzie przebywali Artur S. i Marian S [59l.] i spożywali alkohol.

Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której Marian S. zadał Arturowi S. dwa ciosy nożem w okolice klatki piersiowej, powodując u ofiary dwie rany kłute klatki piersiowej w okolice serca. Policję zawiadomiła jedna z osób przebywających w domu. Artur S. został przewieziony do szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie nadal przebywa. Po uzyskaniu zgody lekarza, został on przesłuchany w charakterze świadka i pokrzywdzonego. Artur S. jest siostrzeńcem sprawcy.
Marian S. został natychmiast zatrzymany przez policję, doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Pułtusku, gdzie przestawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa siostrzeńca Artura S. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że nie pamięta okoliczności zdarzenia.
Wobec Mariana S. został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.