AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO WYPADKU W KORDOWIE

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 27 marca 2019r. w miejscowości Kordowo i skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Ewie B. i Przemysławowi K. W wyniku zdarzenia drogowego śmierć na miejscu poniosły dwie dziewczynki, jedna w wieku około 6 lat oraz druga niespełna dwóch miesięcy.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Ewa B. [36l.] została oskarżona o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób że kierując samochodem marki Opel Zafira niewłaściwie obserwowała jezdnię oraz nie dostosowała prędkości i techniki jazdy do warunków drogowych, w celu uniknięcia zderzenia z pojazdami znajdującymi się przed nią, zjechała na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym marki Renault wraz naczepą kierowanym przez Przemysława K., w wyniku którego obrażeń ciała skutkujących zgon na miejscu wypadku, doznały dwie małoletnie dziewczynki., które jechały razem z Ewą B.

Oskarżonym w tej sprawie został również kierowca ciągnika siodłowego Renault wraz naczepą, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego Przemysław K. [35l.], którego oskarżono również o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez prowadzenie pojazdu z nadmierną prędkością i nie dostosowanie techniki jazdy do warunków drogowych. Zachowaniem swoim przyczynił się do zderzenia z pojazdem marki Opel Zafira, kierowanym przez Ewę B. i śmierci małoletnich pasażerek pojazdu Opel.

Podstawą aktu oskarżenia były przede wszystkim opinia biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Ewa B. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Przemysław K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.