ZNALEZIONO ZWŁOKI MĘŻCZYZNY

W dniu 11 września 2019r. na terenie jednego z zakładów produkcyjnych na terenie miasta Ostrołęka znaleziono zwłoki mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Ciało znajdowało się w tzw. odstojniku na wodę. Na miejscu znalezienia zwłok przeprowadzono oględziny zewnętrze ciała oraz oględziny miejsca ich znalezienia.


W toku prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce śledztwa ustalono tożsamość mężczyzny, jest to czterdziestodwu letni mieszkaniec miasta Ostrołęki. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie, czy denat był pracownikiem zakładu przemysłowego, na terenie którego ujawniono zwłoki, czy firmy obsługującej zakład oraz w jaki sposób dostał się na ogrodzony teren fabryki.

W dniu 16 września 2019r. w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białystoku, w celu ustalenia przyczyny zgonu mężczyzny, przeprowadzona została sekcja zwłok. Po sekcji zwłok biegły stwierdził wstępnie, że na ciele denata nie stwierdzano zmian natury urazowej tłumaczących zejście śmiertelne. Nie można wykluczyć, że przyczyną zgonu było utonięcie, jednak nie pozwala na to daleko posunięty rozkład zwłok. Przeprowadzone zostaną badania szczegółowe próbek pobranych z ciała denata. Dla ustalenia przyczyny zgonu istotne będzie określenie czy denat znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
Lekarze określają, że zgon nastąpił na około 2-3 tygodnie przed ujawnieniem zwłok.