ZNĘCANIE I BRUTALNE ZABÓJSTWO

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Ryszardowi Stanisławowi K. [66l.] i Mariuszowi K. [31l.], podejrzanym o znęcanie się oraz zabójstwo Krystyny K.

W toku śledztwa ustalono, że zmarła była żoną Ryszarda Stanisława K. i matką Mariusza K. Rodzina zamieszkiwała wspólnie w domu jednorodzinnym w miejscowości na terenie powiatu ostrołęckiego. W okresie od 2014r. do 19 kwietnia 2019r. podejrzani wielokrotnie znęcali się fizycznie i psychicznie nad kobietą, co doprowadziło ją do trzykrotnego targnięcia się na własne życie. Do eskalacji przemocy wobec Krystyny K. doszło w dniu 19 kwietnia 2019r. Tego dnia mężczyźni brutalnie pobili pokrzywdzoną: kopali po głowie i innych częściach ciała oraz dusili, po czym unieruchomili ją dociskając do podłoża i odgięli silnie kręgosłup szyjny do tyłu. Doprowadzili do złamania kręgosłupa szyjnego, krwawienia wewnętrznego, obrzęku mózgu, licznych obrażeń głowy. Bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs urazowy w następstwie złamania kręgosłupa szyjnego z krwawieniem do przestrzeni międzyoponowej z następowym obrzękiem rdzenia kręgowego i mózgu. Po dokonaniu zabójstwa Krystyny K., w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej, sprawcy upozorowali jej samobójstwo przez powieszenie.

Ryszard Stanisław K. przyznał się częściowo do zarzutu znęcania się nad żoną, natomiast nie przyznał się do jej zabójstwa. Mariusz K. przyznał się również do zarzutu znęcania się nad matką. Podobnie jak jego ojciec, nie przyznał się do zarzutu zabójstwa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, Sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.