Kolejny wypadek drogowy

KOLEJNY WYPADEK DROGOWY

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 22 czerwca 2019r. w miejscowości Króle Małe, gm. Andrzejewo w wyniku, którego śmierć na miejscu poniosło 2 osoby, zaś jedna doznała obrażeń ciała.

Jak ustalono w toku śledztwa kierujący pojazdem marki BMW 525 obywatel Uzbekistanu Akhror M. jechał z nadmierną prędkością, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na skrzyżowanie dróg. Kierowanym przez siebie autem uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd Mercedes Vito, kierowany przez Leszka Ż. W następstwie tego wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca Mercedesa Leszek Ż. oraz jego pasażer Norbert M., pasażer BMW – Jobir D. doznał obrażeń w postaci złamania nogi w stawie skokowym i kolanowym.
Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny miejsca wypadku drogowego z dokumentacją fotograficzną, dokonano oględzin obu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, zbadano stan trzeźwości pasażera i kierowcy BMW, tj. Jobin D. i Akhror M., dokonano zewnętrznych oględzin zwłok kierowcy i pasażera Mercedesa Vito, przesłuchano w charakterze świadka mieszkańca posesji sąsiadującej z miejscem wypadku oraz w charakterze pokrzywdzonej żonę kierowcy Mercedesa Vito.
Sekcje zwłok Laszka Z. i Norberta M. przeprowadzone zostały w dniu 25 czerwca 2019r.
Sprawcy wypadku Akhror M. przedstawiono zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Podejrzany Akhror M. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył krótkie wyjaśnienia.
W dniu 25 czerwca 2019r. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Akhror M. na okres 3 miesięcy.