Śmiertelny wypadek w Myszyńcu

ŚMIERTELNY WYPADEK W MYSZYŃCU

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 24 czerwca 2019 roku w miejscowości Myszyniec Stary z udziałem pojazdu ciężarowego marki Scania wraz z naczepą, pojazdu osobowego marki Citroen C4 oraz pojazdu ciężarowego marki DAF z naczepą marki Kongel.


W dniu 25 czerwca 2019r., kierującemu pojazdem marki Scania wraz z naczepą, Wiesławowi P. [50l.] przestawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym wynikających z prawa o ruchu drogowym, tj. niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nie zachowanie wymaganej przepisami szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu. W wyniku naruszenia opisanych zasad, kierowca najechał na poprzedzający go, a stojący pojazd marki Citroen C4 i doprowadził do jego wciśnięcia w naczepę marki Kongel pojazdu ciężarowego marki DAF, stojącego przed pojazdem marki CITROEN C4. Na skutek wciśnięcia pojazdu osobowego doszło do zgonu na miejscu kierującej pojazdem Doroty D. [49l.] oraz pasażerki Reginy D. [80l.]. Podróżujące razem z kobietami dziecko, 9-letni Alec D. doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Olsztynie. W nocy z 25/26 czerwca 2019r. Alec D. zmarł w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Na dzień 28 czerwca 2019 roku zaplanowana jest sekcja zwłok.
Podczas przesłuchania podejrzany Wiesław P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.
W dniu 26 czerwca 2019 roku Sąd Rejonowy w Ostrołęce na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.