Wypadek w Lesznie

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 4 czerwca 2019r. w miejscowości Leszno, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł Franciszek K., chłopiec w wieku 8 lat.


W toku śledztwa ustalono, że ok. godz. 12.30 kierująca pojazdem Citroen Berlingo Aleksandra C. jechała od miejscowości Leszno w kierunku Przasnysza. Około godz. 12.35 na wysokości skrzyżowania do miejscowości Cierpigórz w terenie niezbudowanym na prostym odcinku drogi mijała się z samochodem osobowym koloru ciemnego, który wyprzedzał trzech rowerzystów. Osoby poruszające się na rowerach jechały wzdłuż lewej krawędzi jezdni jeden z drugim: chłopiec, kobieta i drugi nagle zza pojazdu, który ukończył manewr wyprzedzania, gwałtownie, wprost pod koła pojazdu Citroen Berlingo wjechał rowerem chłopiec jadący jako pierwszy. Mimo podjętych przez Aleksandrę C. prób uniknięcia zderzenia z rowerzystą, doszło do uderzenia rowerzysty w pojazd. Natychmiast wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Podjęta akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku. Ośmioletni Franciszek K. zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów oraz przesłuchano bezpośrednich świadków zdarzenia. Na polecenie prokuratora zwłoki Franciszka K. zostały przewiezione do domu pogrzebowego. W dniu 6 czerwca przeprowadzono sekcję zwłok chłopca. Przyczyną zgonu dziecka był uraz wielonarządowy.

Aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia drogowego z udziałem ośmioletniego Franciszka K.