Ciężkie pobicie przez wnuczka

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo w przeciwko Mariuszowi R. [21l.], podejrzanego o ciężkie pobicie dziadka Ryszarda R. [86l.].


Jak ustalono w toku śledztwa, do pobicia doszło w godzinach wieczornych 2 czerwca 2019r. w miejscowości Plewnik, gm. Krzynowłoga Mała. Do zajścia doszło w miejscu zamieszkania wnuczka i dziadka. Podczas zdarzenia Mariusz R. bił Ryszarda R. pięściami po głowie oraz kopał dziadka po brzuchu, nogach i głowie. Podejrzany spowodował u Ryszarda R. ciężkie uszkodzenia głowy i ciała, m. in. krwiaka podtwardówkowego prawostronnego. Obrażenia, których doznał pokrzywdzony zagrażają realnie jego życiu. Dodatkowo Mariuszowi M. zarzucono prowadzenie samochodu osobowego pod wpływem alkoholu. Ustalono, że w związku z nagannym zachowaniem podejrzanego wobec członków rodzony, już wcześniej założona była procedura tzw. Niebieskiej Karty. Podczas tych zdarzeń podejrzany był pod wpływem alkoholu.
Sąd Rejonowy w Przasnyszu uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, tj. do dnia 31 sierpnia 2019r. Mariuszowi R. grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.