Zabójstwo nożem w Rzekuniu

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Michała M., do którego doszło w dniu 8 maja 2019r. w miejscowości Rzekuń koło Ostrołęki, tj. o czyn z art. 148 §1 k.k.


W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że pomiędzy pokrzywdzonym Michałem M. [43l.] a podejrzanym Tomaszem Z. [33l.] istniał konflikt. W dniu 8 maja 2019r. w godzinach wieczornych spotkali się przypadkiem. Doszło między nimi do wymiany zdań i szarpaniny. Podczas tego zajścia Tomasz Z. ugodził pokrzywdzonego 16 razy nożem. Narzędzie zbrodni, czyli rozkładany nóż został zabezpieczony i poddany szczegółowym oględzinom.
W trakcie przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że pokrzywdzony miał 16 ran ciętych i kłutych zlokalizowanych w okolicach klatki piersiowej, szyi i głowy. Raną śmiertelną okazała się rana zadana w szyję. Pokrzywdzony zachłysnął się krwią w wyniku krwawienia z rany zadanej w szyję.
W dniu 10 maja 2019r. w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce wykonano czynności z podejrzanym Tomaszem Z. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa Michała M. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu złożył wyjaśnienia, których treści z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie możemy ujawniać.
Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce wobec podejrzanego Tomasz Z. zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.