NARKOTYKI W PRZASNYSZU

NARKOTYKI W PRZASNYSZU

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko Sebastianowi Ś. i Radosławowi G., którzy podejrzani są o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sebastianowi Ś. zarzucono posiadanie amfetaminy oraz wielokrotnie udzielanie na terenie Przasnysza osobom małoletnim środków odurzających w postaci amfetaminy, marihuany i haszyszu. Podejrzany sprzedawał narkotyki małoletnim w okresie od początku grudnia 2018r. do 16 marca 2019r., sprzedał łącznie nie mniej niż 25 gram narkotyków za kwotę 840zł. Podejrzany umawiał się z małoletnimi na terenie parku miejskiego, osiedla miejskiego, w tym placu zabaw dla dzieci oraz przed sklepem „Stokrotka”. Środki odurzające i substancje psychotropowe, które Sebastian Ś. rozprowadzał wśród osób małoletnich, wcześniej kupował od Radosława G. Wymienionemu przedstawiono zarzuty udzielania Sebastianowi Ś. środków odurzających i substancji psychotropowych. Obaj podejrzani działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Wobec Sebastiana Ś. zastosowany został izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec Radosława G. zastosowano wolnościowe środki w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do określonych osób. Podejrzanym grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.