ŚMIERĆ URZĘDNIKA

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia Franciszka D. poprzez namowę lub udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie w dniu 18 marca 2018r. w Ostrołęce, którego zwłoki ujawniono w dniu 19 marca 2019r. w miejscowości Korczaki, gm. Rzekuń, tj. o czyn z art. 151 k.k.


W dniu 18 marca b.r. w godzinach popołudniowych członkowie rodziny powiadomili Komendę Miejską Policji w Ostrołęce o zaginięciu Franciszka D. Funkcjonariusze policji podjęli intensywną akcję poszukiwawczą. Tego samego dnia ok godz. 15.30 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ostrołęce ujawnili nad brzegiem rzeki Narew w Ostrołęce teczkę z dokumentami na nazwisko Franciszka D., p.o. Dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Ostrołęce.
W dniu 19 marca 2019r. ok. godz. 12.40 osoba postronna zauważyła pływające w rzece w msc. Korczaki ciało człowieka i natychmiast powiadomiła policję. Na miejscu ujawnienia zwłok przeprowadzono oględziny miejsca ich ujawnienia oraz oględziny zewnętrzne. Ustalono tożsamość ujawnionych zwłok, był to Franciszek D., Przeprowadzono sekcję zwłok, w wyniku której ustalono, że przyczyną zgonu Franciszka D. było utonięcie w słodkiej wodzie. Lekarz patomorfolog stwierdził obecność wody zarówno w oskrzelach, jak i w płucach. Na ciele nie ujawniono obrażeń mających związek ze śmiercią Franciszka D.
Aktualnie w sprawie trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn śmierci Franciszka D. Przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczono monitoring miejski oraz monitoring z Urzędu Miasta w Ostrołęce.