Komunikat Prasowy 4/2019

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Wiesławowi Ś. i Łukaszowi D., którzy podejrzani są o udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany oraz posiadanie kokainy.


Podejrzani zostali zatrzymani w dniu 1 marca 2019r. w wyniku akcji Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Radomiu Wydział w Ostrołęce. Zabezpieczono przy nich znaczną ilość kokainy oraz pieniądze w kwocie 70tyś zł. Tego samego dnia zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, gdzie wykonano czynności procesowe z ich udziałem. Przedstawiono im zarzuty oraz przesłuchano w charakterze podejrzanych. Podczas przesłuchania nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, z wyjątkiem Wiesława Ś., który przyznał się do posiadania znacznej ilości kokainy.

Na skutek wniosku Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, Sąd zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.