KOMUNIKAT PRASOWY 40

W dniu 29 grudnia 2018r. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła aktem oskarżenia śledztwo przeciwko członkowi zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2002-2007 na terenie Marek, Ząbek i Warszawy zajmowała się wywozem i przywozem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz obrotem znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany, amfetaminy, heroiny, tabletek ekstazy, haszyszu, LSD.

W toku śledztwa ustalono, że Marcin Daniel P. działając wspólnie i porozumieniu z innymi osobami wielokrotnie zbywał, nabywał oraz przywoził z Holandii do Polski narkotyki o łącznej ilości 120 kg marihuany, 120kg amfetaminy, 70.000 sztuk tabletek ekstazy oraz 4 kg kokainy.
Marcin Daniel P. przez wiele lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Po uzyskaniu przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce Europejskiego Nakazu Aresztowania udało się ustalić miejsce pobytu podejrzanego. W dniu 18 października 2018r. został on zatrzymany na terenie Hiszpanii, a następnie dowieziony do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin Daniel P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Za zarzucane Marcinowi Danielowi P. przestępstwa grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.