UWAGA NA OSZYSTÓW

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie nadzoruje śledztwo w sprawie oszustwa na „policjanta”.

Do zdarzenia doszło w dniu 4 października 2018r. Na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwoniła kobieta, podająca się za pracownika poczty. Podczas rozmowy poinformowała pokrzywdzoną, że posiada dla niej przesyłkę. Po upływie kilku minut na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Zwrócił się z prośbą o pomoc w złapaniu oszustów działających na terenie Wyszkowa, do których miała przynależeć kobieta, kontaktująca się w sprawie przesyłki. Celem potwierdzenia, że jest z policji polecił pokrzywdzonej, aby zadzwoniła pod nr alarmowy 112. Kobieta zadzwoniła i po głosie rozpoznała, że to ten sam mężczyzna. Mężczyzna zadzwonił następnie na telefon komórkowy, którego numer podała mu Kazimiera F. i udzielił jej dalszych instrukcji. Rzekomy policjant kazał jej wypłacić ze swojego rachunku bankowego pieniądze w kwocie 9.000zł, a następnie wskazaną kwotę tytułem wpłaty na pomnik przelać, wpłacić na wskazany rachunek bankowy. Zgodnie z udzielonymi wskazówkami, pokrzywdzona miała spotkać się w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie z policjantem. Po stawieniu się na Komendę i przedstawieniu sytuacji, zorientowała się, że została oszukana. Wpłacone przez pokrzywdzoną środki pieniężne zostały natychmiast wypłacone w jednym z bankomatów w Warszawie.
Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa.
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Wyszków oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za członków rodziny potrzebujących pieniędzy, funkcjonariuszy policji i innych, którzy proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku zaistnienia podobnej sytuacji należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji.