URZĄD SKARBOWY POD KONTROLĄ

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie żądania przez osoby pełniące funkcje publiczne w Urzędzie Skarbowym w O. M. korzyści  majątkowej, uzależnienia zakończenia kontroli skarbowej od otrzymania korzyści majątkowej  w kwocie 150.000 zł. i w konsekwencji przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 150.000 zł. w dniu 21 listopada 2018r.

Funkcjonariusze CBA dokonali zatrzymania na gorącym uczynku dwóch osób pełniących funkcje publiczne w Urzędzie Skarbowym w O.M. jako osoby podejrzane o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 150.000zł. W dniu 22 listopada 2018r. w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce wykonano czynności z udziałem podejrzanych polegające na ogłoszeniu zarzutów korupcyjnych, tj. żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 150.000zł. i przesłuchaniu na okoliczność zarzucanych przestępstw. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Na skutek wniosku Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.