KOMUNIKAT PRASOWY 29

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w okresie od 11 do 17 lipca 2018r. w miejscowości W. gm. Nasielsk nieumyślnego spowodowania śmierci Marty B. [ 71l. ], tj. o czyn z art. 155k.k.

Zaginiecie Marty B. zostało zgłoszone przez rodzinę w nocy z 11 na 12 lipca 2018r. Przeprowadzona akcja poszukiwawcza doprowadziła do ujawnienia zwłok, o czym w dniu 17 lipca 2018r. została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Pułtusku. Ciało Marty B. odnaleziono w pobliżu miejsca zamieszkania w miejscowości W. Pokryte było warstwą ziemi. Na miejscu znalezienia zwłok, z udziałem prokuratora, przeprowadzono oględziny miejsca ich ujawnienia oraz przesłuchania osób, które ujawniły zwłoki, w tym syna pokrzywdzonej.
Jak ustalono, w dniu 11 lipca 2018r. w miejscu znalezienia zwłok były prowadzone prace ziemne związane z wyrównaniem terenu i nawożeniem ziemi. Pokrzywdzona prawdopodobnie udała się na teren, gdzie były prowadzone prace ziemne.
W dniu 19 lipca 2018r. została przeprowadzona sekcja zwłok Marty B. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu było uduszenie w wyniku przysypania ziemią.