KOMUNIKAT PRASOWY 23

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Andrzejowi M. podejrzanemu o to, że:

I. w okresie od 1 do 27 lutego 2018r. dokonał włamania do piwnicy w bloku w Makowie Mazowieckim, gdzie po uprzednim pokonaniu zabezpieczenia, niszcząc skobel drzwi wejściowych dostał się do wnętrza pomieszczenia piwnicznego, skąd zabrał w celu przywłaszczenia dwa rowery o wartości 600 zł i 400 zł oraz  skrzynkę z zawartością kluczy nasadowych o wartości 100 zł. czym spowodował stratę ogólnej wartości 1100 zł na szkodę M.K. tj. o czyn z art. 279§ 1k.k.

II. w nocy 9 marca 2018r. w Makowie Mazowieckim działając wspólnie i w porozumieniu z Łukaszem D. po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach wejściowych sklepu znajdującego się przy ul. .. usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem, lecz zamierzonego czynu nie osiągnęli z uwagi na włączenie się alarmu powodując straty w kwocie 738 zl na szkodę właściciela WK. tj. o czyn z art. 13§ 1k.k. w zw. z art. 279§ 1k.k. i art. 288§ 1k.k. w zw. z art. 11§ 2k.k.

Sąd Rejonowy w Przasnyszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.