Komunikat prasowy 1

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, że w dniu 5 stycznia 2018r. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo w sprawie posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany.

W toku postępowania Dawidowi Sz. oraz Klaudii Dz. przedstawiono zarzut tego, że w okresie od bliżej nieustalonego dnia do dnia 4 stycznia 2018r. w Ostrołęce, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wspólnie i w porozumieniu, wbrew przepisom ustawy, posiadali znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o wadze 635,91 grama netto, mogącego dostarczyć nie mniej niż 2540 porcji, czyniąc w ten sposób przygotowania do uczestnictwa w obrocie znaczna ilość wymienionych środków odurzających, tj. o czyn z art. 57 ust. 2 w zw. z art. 56 ust. 3 i art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 11 § 2 k.k.
Dawidowi Sz. dodatkowo przedstawiono zarzut tego, że w dniu 19 stycznia 2018r. w Białymstoku przy ul. […], wbrew przepisom ustawy posiadał środek odurzający w postaci marihuany o wadze 7,36gr, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 Ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.
W toku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez w/w ujawniono i zabezpieczono oprócz w/w środków także przedmioty służące do porcjowania i przygotowania przedmiotowych środków do sprzedaży tj. wagi elektroniczne, młynki do rozdrabiania suszu roślinnego, kilkaset sztuk torebek foliowych z zapięciem strunowym tzw. dilerki. Podczas przeszukania pomieszczeń i osoby ujawniono także środki pieniężne w kwocie ponad 3.000 zł.
Wobec podejrzanych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.